[personal profile] beadturtle
Побачила якось у ютьюбі цікавий веганський рецепт - рибні котлети без риби , спробувала їх приготувати.
fish00
Зробила по приколу наче б то фастфудівські "fish and chips", «чіпси» тут з солодкої картоплі батату, запікала шматочки батату у духовці 10 хвилин, а соус - веганський маойнез з кешью.

У рецепті з відео зменшила кількість продуктів, але самі продукти і їх пропорції для чистоти експерименту залишила оригінальними. На мій смак на рибні котлети це не дуже схоже, сильно відчуваються вівсяні пластівці і водорості норі, вийшла геркулесова каша з норі у формі котлет :)

Для другої спроби вирішила повернутися до мого традиційного рецепту пшоняних бургерів, але на цей раз з "рибним смаком"

fish01
Це був оригінальний набір продуктів з відео про рибні котлети без риби, я ще цибулю туди додавала.

fish04
а це вже моя друга спроба

Тофу з рецепту викинула, бо на смак воно ніяке, зате фабричний готовий продукт, такого я намагаюсь по можливості зараз уникати. Вівсяні пластівці замінила пластівцями з пшона (білок у чистому вигляді). Додала ще моркву, цибулю, зелень петрушки і норі (вони виконують смакову функцію риби). Норі на цей раз взяла вдвічі менше, ніж у рецепті з ютьюбу, і нарізала норі якомога дрібніше.

Отже остаточний рецепт на сьогодні вийшов такий:
40 г пластівців з пшона (не пшениці!)
40 г гарячої води
Сіль, спеції (за власним смаком)
60 г овочів (морква і цибуля)
Зелень (петрушка або кріп)
Пів листочка норі

Пластівці з пшона залила окропом, додала до них трохи солі, 1 ст. л. хмелі-сунелі, дрібно натерту моркву і дрібно посічену цибулю з зеленню петрушки. Зелень можна брати будь-яку. Якщо нема свіжої, суха теж підійде.

fish05
Цибулю і зелень зараз подрібнюю у такому агрегаті, нарізаю їх спочатку грубо шматками.

fish06
Тоді 10 секунд перемолола і готово, руками я б так дрібно не посікла.

fish07
Пів листочка норі нарізала ножицями на тонкі смужки, а потім ту стопку смужок ще на дрібні шматочки, чим дрібніше, тим краще.

fish08
Добре вимісила все ложкою, утрамбувала в тарілці, розділила на 4 частини.

fish09
З кожної частини сформувала котлету, обваляла її у висівках. Зараз у мене пшеничні висівки, раніше були вівсяні, різниці особливої для панірування між ними нема, хоча вівсяні мені подобаються більше, і за смаком, і за структурою.
На першому фото цього запису котлети запаніровані у кунжуті, вичитала таку ідею десь у коментарях до відео-рецепту, не сподобалось, кунжут гірше на котлетах тримається.

fish10
Обсмажила котлети на кокосовому маслі (недорогому для фрітюра) по пару хвилин з кожної сторони. Смажу зараз усе у дорогій кастрюлі з товстим дном. Запаніровані котлети не прилипають, а от фалафелі одного разу пробувала не запаніровані смажити, то трохи прилипали до дна. Тепер і фалафель у висівках панірую.

fish11
До котлет зробила цього разу салат з капусти пай-чой, чері-помідорів, заправила його насінням чіа, оливковою олією і свіжим соком лимону. Такий гарнір легше, аніж бататові чіпси з соусом. Для ланчу нам цього досить, а на вечерю можна додатково ще якийсь гарнір приготувати (поленту, чи кінву з овочами).

hirseflocken Quinoaflocken
на прохання знайомих додаю ще фото пластівців, які я беру для бургерів, це пластівці з пшона і кінви, купляю у СООР, є ще схожі і у Мігро.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Style Credit