[personal profile] beadturtle
Побачила якось у ютьюбі цікавий веганський рецепт - рибні котлети без риби , спробувала їх приготувати.
fish00
Зробила по приколу наче б то фастфудівські "fish and chips", «чіпси» тут з солодкої картоплі батату, запікала шматочки батату у духовці 10 хвилин, а соус - веганський маойнез з кешью.

У рецепті з відео зменшила кількість продуктів, але самі продукти і їх пропорції для чистоти експерименту залишила оригінальними. На мій смак на рибні котлети це не дуже схоже, сильно відчуваються вівсяні пластівці і водорості норі, вийшла геркулесова каша з норі у формі котлет :)

Для другої спроби вирішила повернутися до мого традиційного рецепту пшоняних бургерів, але на цей раз з "рибним смаком"

fish01
Це був оригінальний набір продуктів з відео про рибні котлети без риби, я ще цибулю туди додавала.

fish04
а це вже моя друга спроба

Тофу з рецепту викинула, бо на смак воно ніяке, зате фабричний готовий продукт, такого я намагаюсь по можливості зараз уникати. Вівсяні пластівці замінила пластівцями з пшона (білок у чистому вигляді). Додала ще моркву, цибулю, зелень петрушки і норі (вони виконують смакову функцію риби). Норі на цей раз взяла вдвічі менше, ніж у рецепті з ютьюбу, і нарізала норі якомога дрібніше.

Отже остаточний рецепт на сьогодні вийшов такий:
40 г пластівців з пшона (не пшениці!)
40 г гарячої води
Сіль, спеції (за власним смаком)
60 г овочів (морква і цибуля)
Зелень (петрушка або кріп)
Пів листочка норі

Пластівці з пшона залила окропом, додала до них трохи солі, 1 ст. л. хмелі-сунелі, дрібно натерту моркву і дрібно посічену цибулю з зеленню петрушки. Зелень можна брати будь-яку. Якщо нема свіжої, суха теж підійде.

fish05
Цибулю і зелень зараз подрібнюю у такому агрегаті, нарізаю їх спочатку грубо шматками.

fish06
Тоді 10 секунд перемолола і готово, руками я б так дрібно не посікла.

fish07
Пів листочка норі нарізала ножицями на тонкі смужки, а потім ту стопку смужок ще на дрібні шматочки, чим дрібніше, тим краще.

fish08
Добре вимісила все ложкою, утрамбувала в тарілці, розділила на 4 частини.

fish09
З кожної частини сформувала котлету, обваляла її у висівках. Зараз у мене пшеничні висівки, раніше були вівсяні, різниці особливої для панірування між ними нема, хоча вівсяні мені подобаються більше, і за смаком, і за структурою.
На першому фото цього запису котлети запаніровані у кунжуті, вичитала таку ідею десь у коментарях до відео-рецепту, не сподобалось, кунжут гірше на котлетах тримається.

fish10
Обсмажила котлети на кокосовому маслі (недорогому для фрітюра) по пару хвилин з кожної сторони. Смажу зараз усе у дорогій кастрюлі з товстим дном. Запаніровані котлети не прилипають, а от фалафелі одного разу пробувала не запаніровані смажити, то трохи прилипали до дна. Тепер і фалафель у висівках панірую.

fish11
До котлет зробила цього разу салат з капусти пай-чой, чері-помідорів, заправила його насінням чіа, оливковою олією і свіжим соком лимону. Такий гарнір легше, аніж бататові чіпси з соусом. Для ланчу нам цього досить, а на вечерю можна додатково ще якийсь гарнір приготувати (поленту, чи кінву з овочами).

hirseflocken Quinoaflocken
на прохання знайомих додаю ще фото пластівців, які я беру для бургерів, це пластівці з пшона і кінви, купляю у СООР, є ще схожі і у Мігро.

Style Credit